Oferta promocyjna!
Dla wszystkich dyrektorów, którzy chcą skorzystać z dokumentacji dla swojej placówki oświatowej przygotowaliśmy 10% rabat.
Kod promocyjny: rabat10 |
|
|
|
13-01-2017 r.
Prezydent podpisał ustawę o reformie oświaty
W poniedziałek 9 stycznia br., po wielu konsultacjach, dyskusjach i po rozmowie z minister Zalewską i premier Szydło - Prezydent RP Andrzej Duda podpisał zarówno ustawę o oświacie, jak i przepisy wprowadzające prawo oświatowe, czyli likwidujące gimnazja oraz wprowadzające ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea i pięcioletnie technika. Reforma rozpocznie się 1 września 2017r.
Jak powiedział Sławomir Broniarz, ZNP konsekwentnie będzie realizować kolejne kroki wynikające z przyjętej uchwały dotyczącej sporu zbiorowego, zmierzających do strajku oraz prowadzących do przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji.
Decyzję prezydenta krytykuje też organizacja „Rodzice przeciwko reformie edukacji”, której przedstawicielka Dorota Łaboda, oceniła: Taką decyzją pokazał, iż cel polityczny jest ważniejszy niż dobro dziecka. Mamy ustawę, która krzywdzi polskie dzieci i cofa naszą oświatę o kilkadziesiąt lat. Mamy pisane na kolanie podstawy programowe, krytykowane przez ekspertów z różnych dziedzin, będziemy mieć nieprzygotowane podręczniki, krótszy o rok czas obowiązkowej edukacji no i pogłębianie się różnic edukacyjnych między miastem, a wsią. Organizacja ta zapowiada: Będziemy ze zdwojoną energią wspierać organizację ogólnopolskiego referendum ws. reformy i wspierać nauczycieli w organizacji strajku. Planowane są rodzicielskie akcje nie posyłania dzieci do szkół. Pierwszy taki protest odbył się już we wtorek w Zielonej Górze i Opolu. Kolejne planowane są na przełomie stycznia i lutego, min. w Warszawie.
Źródło: PAP
|
|