Oferta promocyjna!
Dla wszystkich dyrektorów, którzy chcą skorzystać z dokumentacji dla swojej placówki oświatowej przygotowaliśmy 10% rabat.
Kod promocyjny: rabat10
|
|
|
|
09-03-2018 r.
Projekt nowego rozporządzenia w sprawie organizowania krajoznawstwa i turystyki szkolnej.
11 stycznia 2018 r. MEN opublikował projekt nowego rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, opartego na art. 47 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59, 949 i 2203).
Projekt rozporządzenia dotyczy przedszkoli, szkół i placówek funkcjonujących według nowego ustroju szkolnego po 1.09.2017 r.
Projekt rozporządzenia w stosunku do dotychczasowego przepisu: definiuje organizowanie krajoznawstwa i turystyki jako organizowanych w trakcie roku szkolnego, w szczególności w ramach odpowiednio zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zajęć prowadzonych w przedszkolu lub w placówce, z wyjątkiem okresu ferii letnich i zimowych oraz wiosennej i zimowej przerwy świątecznej; zmienia formy krajoznawstwa i turystyki na (usuwa „imprezy”) wycieczki przedmiotowe, wycieczki krajoznawczo-turystyczne, specjalistyczne wycieczki krajoznawczo-turystyczne, w których udział wymaga od uczniów przygotowania kondycyjnego i umiejętności posługiwania się specjalistycznym sprzętem, w szczególności jako obozów wędrownych i biwaków.
Ponadto projekt rozporządzenia określa, że korzystanie podczas wycieczek z tras turystycznych i szlaków turystycznych odbywa się na zasadach określonych przez organ zarządzający terenem oraz ustala, że dyrektor szkoły wyznacza kierownika wycieczki tylko spośród pracowników pedagogicznych szkoły i dookreśla, że kierownik wycieczki dokonuje podsumowania, oceny i rozliczenia finansowego wycieczki po jej zakończeniu i informuje o tym dyrektora szkoły i rodziców, w terminie i formie określonych w statucie szkoły.
Zmiana rozporządzenia ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Treść projektu rozporządzenia oraz pełen komentarz dostępne są na stronie głównej naszego portalu. Zachęcamy do lektury!
Z poważaniem,
redakcja serwisu Nadzór-Pedagogiczny.pl
|
|