Biuletyn informacyjny nr 388 Wyświetl wiadomość w oknie przeglądarki  
Temat tygodnia Czyli co wiedzieć trzeba...  

Spis treści

1. Temat tygodnia

2. Nowe dokumenty w portalu

3. Porady eksperta

4. Komunikaty MEN

5. Komunikaty KO
 

Oferta promocyjna!

Dla wszystkich dyrektorów, którzy chcą skorzystać z dokumentacji dla swojej placówki oświatowej przygotowaliśmy 10% rabat.

Dostęp do serwisu

Kod promocyjny:    rabat10 

 

27-09-2019 r.

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że

Obowiązują już przepisy znowelizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozporządzenia, w którym zostały określone m.in. zasady odbioru oraz potwierdzania odbioru legitymacji i świadectw ukończenia szkoły w ewidencji szkolnej. To odpowiedź na oczekiwania rodziców, uczniów i dyrektorów szkół.

Zgodnie ze zmianą przepisów niepełnoletni uczniowie mogą samodzielnie odbierać legitymacje szkolne, świadectwa ukończenia szkoły, a także inne dokumenty określone w rozporządzeniu.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków zostało podpisane 17 września br. W Dzienniku Ustaw zostało ogłoszone dzień później. Weszło w życie 19 września.

 

Treść rozporządzenia znajdziecie Państwo tutaj: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1780/1

Zapraszamy do śledzenia biuletynu portalu nadzor-pedagogiczny.pl oraz do odwiedzania naszej strony.

 

Z pozdrowieniami

Zespół portalu nadzor-pedagogiczny.pl

 


       

 

 

Aktualności Co nowego?  


Nowe dokumenty dla dyrektorów

Zaświadczenie komisji kwalifikacyjnej o wyniku postępowania kwalifikacyjnego
 

Pobierz dokument

Zaświadczenie dyrektora szkoły (do awansu zawodowego nauczyciela)
 

Pobierz dokument

Program rewalidacji indywidualnej
 

Pobierz dokument

Procedura postępowania z uczniem w trakcie ataku epilepsji
 

Pobierz dokument

Plan rozwoju zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego- logopeda
 

Pobierz dokument


  Pełna dokumentacja dostępna wyłącznie dla abonentów portalu www.nadzor-pedagogiczny.pl


Porady eksperta

 

Awans zawodowy - przedłużenie stażu. Nauczycielka rozpoczęła staż 01.09.2017 r. na stopień n. mianowanego. Ustawowy termin zakończenia stażu: 31.05.2020 r. W 2019 r. była nieprzerwanie nieobecna ponad miesiąc (art. 9d ust. 5 KN). Czy w związku z tym zakończy staż 06.07.2019 r.? Jak wówczas wygląda procedura (złożenie sprawozdania, projekt oceny dorobku zawodowego za okres stażu - opiekun) zważywszy na okres wakacji?
Awans zawodowy

Odpowiedź eksperta

 

Kiedy nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe, chodzi o: - rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego - rekolekcje wielkopostne - dni wolne od zajęć dydaktycznych (ustalane przez dyrektora) oraz DEN - święta państwowe - dni opieki nad dzieckiem?
Kadry

Odpowiedź eksperta

 

Nauczyciel stawia jedynki za brak pracy domowej, brak podręcznika lub innych pomocy dydaktycznych. Czy jest to zgodne z prawem?
Prawo oświatowe

Odpowiedź eksperta

 

Czy można zatrudnić osobę na stanowisku nauczyciela j. angielskiego w oddziale przedszkolnym oraz w klasie II (nauczanie indywidualne) posiadającą ukończone studia magisterskie na kierunku ochrona środowiska, Studium Przygotowania Pedagogicznego oraz dwa Certyfikaty: 1.University of Cambridge ESOL Examinations Level 1 Certificate i English (ESOL) Grade C, Council of Europe Level B2 ; 2.Pearson Edexel Level I Certificate in ESOL International (CEF B2) , Pass ( with merit)?
Kadry

Odpowiedź eksperta

 

Jestem dyrektorem szkoły. Wczoraj skontrolowałam sprzątaczki. Niedociągnięcia spisałam na kartce i razem ze sprzątaczkami pokazałam im niedociągnięcia. Mimo, iż każda ze sprzątaczek zgodziła się z zarzutami jedna z nich po paru godzinach zmieniła zdanie i napisała, że się nie zgadza z zarzutami. Pod niedociągnięciami tej sprzątaczki zrobiłam notatkę, że w kontroli uczestniczyły inne sprzątaczki i potwierdzają niedociągnięcia podpisem. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Jak mogę kontrolować jej pracę skoro ona mimo swoich niedociągnięć nie chce się pod nimi podpisać?
Inne

Odpowiedź eksperta


  Konsultacje z ekspertami dostępne są wyłącznie dla abonentów portalu www.nadzor-pedagogiczny.pl

 

Komunikaty MEN i KO Oficjane komunikaty oświatowe  


Komunikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

Forum OSEregio – zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach
Zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach regionalnych na temat nowych technologii w edukacji w ramach Forum OSEregio. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już jutro, w piątek, 20 września br. w Ostrołęce, kolejne – 24 września w Policach.
Data: 2019-09-19

Czytaj więcej...

 

E-zasoby do kształcenia zawodowego - nabór ekspertów
Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do składania ofert na ekspertów, którzy mają opracować koncepcje e-zasobów do kształcenia zawodowego. Nabór prowadzi Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach projektu „Tworzenie e-zasobów do kształcenia zawodowego”. Serdecznie zapraszamy!
Data: 2019-09-18

Czytaj więcej...

 

„Nagroda Złotej Ryby – dla Młodych” – I edycja konkursu publicystycznego
Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do udziału w I edycji konkursu publicystycznego o „Nagrodę Złotej Ryby – dla Młodych”. Udział w konkursie jest wyrazem pamięci dla Macieja Rybińskiego – wybitnego dziennikarza, publicysty, felietonisty.
Data: 2019-09-18

Czytaj więcej...

 

Akcja edukacyjna inspirowana filmem „Legiony”
W poniedziałek, 16 września odbył się premierowy pokaz filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Film opowiada historię młodych ludzi wchodzących w dorosłość, którzy przeżywają osobiste rozterki. Wielka historia XX wieku jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie opowieści o przyjaźni, nadziei, marzeniach o wolności, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach.
Data: 2019-09-17

Czytaj więcej...

 

Konkurs literacki dla licealistów – zapraszamy do udziału
Zapraszamy licealistów do udziału w konkursie literackim poświęconym postaci ks. Jerzego Popiełuszki. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie opowiadania związanego z tematem przedsięwzięcia: „Ks. Jerzy Popiełuszko – świadek prawdy w świecie kłamstwa”. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 października. Wydarzenie uzyskało honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.
Data: 2019-09-14

Czytaj więcej...

Komunikaty Kuratora oświaty

Aby obejrzeć wszystkie komunikaty, proszę wybrać właściwe z listy dostępnej na stronie.

 

Niniejszy list został wysłany do subskrybentów bezpłatnego biuletynu w serwisie www.nadzor-pedagogiczny.pl Jeżeli nie życzą sobie Państwo otrzymywać podobnych wiadomości prosimy kliknąć w link.